Biuletyn podatkowy Verific - lipiec 2021

in
Biuletyn podatkowy Verific - lipiec 2021

Szanowni Klienci,

zapraszamy do lektury lipcowego Biuletynu podatkowego, który otrzymali Państwo dzisiaj drogą mailową. Znajdą w nim Państwo następujące informacje:

  • Obowiązek zainstalowania kas online dla niektórych branż od 1 lipca 2021

W artykule objaśniono, jakie branże zobowiązane są do zainstalowania kas online od 1 lipca 2021, jak przygotować się do takiej zmiany oraz co zrobić z tradycyjną kasą fiskalną, która była dotychczasowo wykorzystywana w firmie.

  • Tarcza Finansowa PFR 1.0 – podatek dochodowy od umorzonej części subwencji

Opisany został aktualny stan prawny dot. rozliczenia podatkowego umorzenia części subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Zwracamy uwagę, że decyzję o umorzeniu należy przekazać księgowym.

  • Wycofanie środka trwałego z działalności gospodarczej osoby fizycznej

Zauważyliśmy, że wielu naszych Klientów nie ma świadomości konsekwencji podatkowych związanych z wycofaniem środka trwałego z działalności gospodarczej, zarówno w trakcie jej prowadzenia, jak i po jej zakończeniu. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z tym zagadnieniem.

  • Reklama na Facebooku lub Google – o czym należy pamiętać?

Ten artykuł polecamy w szczególności Klientom niebędącym podatnikami VAT, którzy często nie wiedzą, że przy zakupie tego typu usług muszą złożyć deklarację VAT-9M i zapłacić podatek.

 

Jeżeli są Państwo klientami Verific, a nie otrzymali Państwo lipcowego Biuletynu podatkowego, prosimy o skontaktowanie się z Państwa opiekunem księgowym.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =